23.Şubat.2018 Cuma
Anasayfa / Genel / YARALI KARACA’YA ŞEFKAT ELİ

YARALI KARACA’YA ŞEFKAT ELİ

Görele’de balıkçılar tarafından denizden yaralı olarak kurtarılan karaca, Görele Belediyesi ekiplerince koruma altına alındı.

Görele’nin Çavuşlu Beldesi Aralıkoz mevkiinde köpeklerin saldırısına uğrayarak, denize atlayan ve balıkçılar tarafından denizden kurtarılan yaralı karaca Görele Belediyesi ekiplerince koruma altına alındı.

Görele Belediyesi Veteriner Hekim Ali Yaşar Meriç tarafından tedavisi yapılan Karaca, daha sonra Giresun Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğüne teslim edildi.

Veteriner Hekim Meriç, duyarlı vatandaşlar tarafından belediyemize teslim edilen yaralı karacanın gerekli tedavisinin yapıldığını söyledi.

Meriç, “Belediyemizin aracıyla alınan karacanın muayenesinde çoğunlukla arka bacaklarda ve bir tane kafasında olmak üzere çok sayıda ısırık izleri ve kesikler olduğunu gördüm. Çok fazla hırpalanmıştı. Yaralar temizlenip dikildi. Serum takıldı, antibiyotik, ağrı kesici ilaçlar verilip tedavisi yapıldı. Karaca korumamız altında biraz dinlendikten sonra Giresun Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğüne teslim edildi” dedi.

Balıkçı Ayhan Bektaş ise, Denizde yüzen bir karaca olduğunu fark ettiklerini ve balıkçı arkadaşlarla karacayı kurtardıklarını belirterek, “Karaca köpeklerin saldırısına uğramış ve kendini denize attığını düşünüyoruz. Çok korktuğunu fark ettik. Bir çok yarı yaralanmıştı. Gerekli yerleri aradık ve Görele Belediyesi ekiplerine teslim ettik. İnsanlık görevimizi yaptık” dedi.

İlginizi Çekebilir

2 Ton Fındık Yola Çıktı

Tüm yurtta olduğu gibi Görele’den de Mehmetçiğe destek sürüyor. Görele Kaymakamlığı ve Belediyenin girişimleriyle Görele …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir