22.Mayıs.2018 Salı
Anasayfa / Genel / Vatandaşlar Sorunlarını Dile Getirdi

Vatandaşlar Sorunlarını Dile Getirdi

Eynesil Emniyet Amirliği Toplantı Salonunda yapılan Ocak ayı Halk Günü Toplantısı Kaymakam Yılmaz Kurt başkanlığında gerçekleştirildi

Toplantıda dile getirilen sorunlar ilgili birimler amirleri tarafından dinlenerek tespitler yapıldı.

Vatandaşların şikâyet ve dileklerine daha hızlı çözümler gerçekleştirmek amacıyla düzenlen toplantıların her ay düzenli olarak devam edeceği belirtildi.

Toplantıda söz alan ilçe esnaflarından Ören Beldesinden bir bayan, beldedeki kanalizasyon çalışmalar nedeniyle evinin yakınında bulunan kanalizasyon hattında kırlı suların taşması neticesi sorun yaşandığını belirtti.

İlçede esnaflık yapan Aydın Güdük, ilçe esnafının zor durumda olduğunu bunun için önlem alınmasını istedi. Güdük ayrıca, İmam Hatip Orta Okulu Öğrencilerinin taşımalı araçların cadde üzerinde durarak öğrenci aldıklarını ve öğrencilerin kazaya maruz kaldıklarını söyledi. CHP Eynesil İlçe Başkanı Ahmet Latif Karadeniz ilçe esnaflarının ciddi bir sıkıntı içinde olduklarını esnaflara yönelik olarak toplantıların yapılarak çözüm üretilmesi gerektiğini belirtti. Karadeniz ayrıca, Beşikdüzü Organize Sanayi Bölgesi ve Çorapçılar Köyü Merasına yapılan cezaevine daha rahat ulaşım için yol yapılması gerektiğini söyledi. İlçeden geçmekte olan Karadeniz Sahil Yolu kenarlarına durakların yapılması gerektiğini de belirten Karadeniz, başta öğrenciler olmak üzere vatandaşların mağdur olduğunu bildirdi.

Aralık Köyü Muhtarı Kemal Topal ise elektrik abonelerinin yenilenmesi konusunda vatandaşların sıkıntı yaşadıklarını belirtti. MPH Eynesil İlçe Başkanı Abdurrahman Gül, Eynesil’den Görele’ye gitmekte olan yolcuların, araçların şehir merkezine sokulmaması nedeniyle mağdur olduklarını, Eynesil Çok programlı Lisesinin hemen yanındaki özel idare şantiyesinin olumsuz olduğunu ve okul yakınına dökülen çöplerin çevreye rahatsızlık verdiğini dile getirdi.

Toplantıyı değerlendiren Eynesil Kaymakamı Yılmaz Kurt, “Vatandaşlarımızın sorunlarını, görüşlerini ve dileklerini daire amirleri ile birlikte dinleyip gerekli tespitler yapılmıştır. Sorunların çözümü için kurum amirlerine gerekli talimatlar verilecektir. Vatandaşlarımız ile birlikte gerçekleştirdiğimiz halk günü toplantılarımız her ay düzenli olarak devam edecektir” dedi.

İlginizi Çekebilir

Her Bir Şehidimize Bir Fidan

Görele’de her bir şehit adına bir fidan toprakla buluştu. Görele’de Gençlik Merkezi tarafından Kaymakamlık ve …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir